Today’s Program

Day 1 - Saturday, April 10
Day 2 - Sunday, April 11
Day 3 - Monday, April 12
Day 4 - Tuesday, April 13
Day 5 - Wednesday, April 14
Day 6 - Thursday, April 15
Day 7 - Friday, April 16
Day 8 - Saturday, April 17
Day 9 - Sunday, April 18
Court Rainier III
11:00
K. Majchrzak (POL)
vs
G. Mager (ITA)
Qualifying Singles - First Round
Followed by
[WC] M. Zverev (GER)
vs
J. Londero (ARG)
Qualifying Singles - First Round
Followed by
M. Huesler (SUI)
vs
M. Cecchinato (ITA)
Qualifying Singles - First Round
Not before 16:00
J. Vesely (CZE)
vs
Y. Hanfmann (GER)
Qualifying Singles - First Round
COURT DES PRINCES
11:00
M. Klizan (SVK)
vs
S. Caruso (ITA)
Qualifying Singles - First Round
Not before 13:00
S. Travaglia (ITA)
vs
S. Nagal (IND)
Qualifying Singles - First Round
Followed by
P. Herbert (FRA)
vs
[WC] B. Tomic (AUS)
Qualifying Singles - First Round
Followed by
[WC] R. Arneodo (MON)
vs
A. Popyrin (AUS)
Qualifying Singles - First Round
COURT 2
11:30
C. Moutet (FRA)
vs
P. Martinez (ESP)
Qualifying Singles - First Round
Not before 13:30
[WC] R. Marcora (ITA)
vs
F. Delbonis (ARG)
Qualifying Singles - First Round
COURT 9
11:30
E. Gerasimov (BLR)
vs
H. Laaksonen (SUI)
Qualifying Singles - First Round
Not before 13:30
[ALT] T. Fabbiano (ITA)
vs
F. Coria (ARG)
Qualifying Singles - First Round
COURT 11
11:30
T. Monteiro (BRA)
vs
J. Sousa (POR)
Qualifying Singles - First Round
Not before 13:30
D. Koepfer (GER)
vs
B. Zapata Miralles (ESP)
Qualifying Singles - First Round
Court Rainier III
11:00
[WC] B. Tomic (AUS)
vs
S. Caruso (ITA)
Qualifying Singles - Final Round
Followed by
[11] D. Goffin (BEL)
vs
M. Cilic (CRO)
Singles - First Round
Followed By
J. Thompson (AUS)
vs
B. Paire (FRA)
Singles - First Round
Followed by
F. Fognini (ITA)/D. Schwartzman (ARG)
vs
O. Marach (AUT)/L. Saville (AUS)
Doubles - First Round
Court Des Princes
11:00
D. Koepfer (GER)
vs
J. Londero (ARG)
Qualifying Singles - Final Round
Followed By
H. Laaksonen (SUI)
vs
M. Cecchinato (ITA)
Qualifying Singles - Final Round
Followed By
J. Chardy (FRA)/F .Martin (FRA)
vs
K. Khachanov (RUS)/A. Rublev (RUS)
Doubles - First Round
Court 2
11:00
S. Travaglia (ITA)
vs
K. Majchrzak (POL)
Qualifying Singles - Final Round
Not before 13:00
Y. Hanfmann (GER)
vs
A. Popyrin (AUS)
Qualifying Singles - Final Round
Followed by
C. Garin (CHI)/G. Pella (ARG)
vs
J. Murray (GBR)/J. Struff (GER)
Doubles - First Round
Court 9
11:00
P. Martinez (ESP)
vs
F. Delbonis (ARG)
Qualifying Singles - Final Round
Not before 13:00
J. Sousa (POR)
vs
[ALT] T. Fabianno (ITA)
Qualifying Singles - Final Round
Followed By
H. Kontinen (FIN)/E. Roger-Vasselin (FRA)
vs
[ALT] A. Bublik (KAZ)/D. Lajovic (SRB)
Doubles - First Round
Court Rainier III
16:30
[WC] L. Musetti (ITA)
vs
A. Karatsev (RUS)
Singles - First Round
Followed By
F. Auger-Aliassime (CAN)
vs
[16] C. Garin (CHI)
Singles - First Round
Followed By
[15] F. Fognini (ITA)
vs
M. Kecmanovic (SRB)
Singles - First Round
Court Des Princes
16:30
J. Millman (AUS)
vs
U. Humbert (FRA)
Singles - First Round
Followed by
D. Evans (GBR)
vs
D. Lajovic (SRB)
Singles - First Round
Followed By
[14] G. Dimitrov (BUL)
vs
J. Struff (GER)
Singles - First Round
Court 2
16:30
A. Davidovich Fokina (ESP)
vs
A. De Minaur (AUS)
Singles - First Round
Followed By
[Q] T. Fabbiano (ITA)
vs
[13] H. Hurkacz (POL)
Singles - First Round
Followed By
G. Pella (ARG)
vs
[WC] L. Pouille (FRA)
Singles - First Round
Court 9
16:30
[Q] S. Caruso (ITA)
vs
[WC] L. Catarina (MON)
Singles - First Round
Followed By
[Q] M. Cecchinato (ITA)
vs
[Q] D. Koepfer (GER)
Singles - First Round
Court 11
16:30
T. Paul (USA)
vs
[LL] P. Martinez (ESP)
Singles - First Round
Followed by
J. Chardy (FRA)
vs
A. Bublik (KAZ)
Singles - First Round
Court Rainier III
11:00
[15] F. Fognini (ITA)
vs
M. Kecmanovic (SRB)
Singles - First Round
Followed By - TBF 4-2
F. Auger-Aliassime (CAN)
vs
[16] C. Garin (CHI)
Singles - First Round
Followed By
[4] S. Tsitsipas (GRE)
vs
A. Karatsev (RUS)
Singles - Second Round
Followed By
A. Davidovich Fokina (ESP)
vs
[8] M. Berrettini (ITA)
Singles - Second Round
Court Des Princes
11:00
A. Ramos-Vinolas (ESP)
vs
J. Sinner (ITA)
Singles - First Round
Followed By - TBF 6-3
D. Evans (GBR)
vs
D. Lajovic (SRB)
Singles - First Round
Followed By
[14] G. Dimitrov (BUL)
vs
J. Struff (GER)
Singles - First Round
Followed By
[Q] S. Travaglia (ITA)
vs
[12] P. Carreno Busta (ESP)
Singles - First Round
Court 2
11:00
G. Pella (ARG)
vs
[WC] L. Pouille (FRA)
Singles - First Round
Followed By - TBF 3-6, 1-0
[Q] T. Fabbiano (ITA)
vs
[13] H. Hurkacz (POL)
Singles - First Round
Followed by
T. Fritz (USA)
vs
[9] R. Bautista Agut (ESP)
Singles - First Round
Followed by
K. Khachanov (RUS)
vs
L. Djere (SRB)
Singles - First Round
Court 9
11:00
[Q] M. Cecchinato (ITA)
vs
[Q] D. Koepfer (GER)
Singles - First Round
Followed By - TBF 6-7(3), 2-3
[Q] S. Caruso (ITA)
vs
[WC] L. Catarina (MON)
Singles - First Round
Followed by
[WC] H. Rune (DEN)
vs
C. Ruud (NOR)
Singles - First Round
Followed by
L. Sonego (ITA)
vs
M. Fucsovics (HUN)
Singles - First Round
Court 11
11:00
[Q] F. Delbonis (ARG)
vs
A. Mannarino (FRA)
Singles - First Round
Followed by - TBF 5-4
J. Chardy (FRA)
vs
A. Bublik (KAZ)
Singles - First Round
Followed by
[Q] A. Popyrin (AUS)
vs
P. Andujar (ESP)
Singles - First Round
Followed by
F. Krajinovic (SRB)
vs
N. Basilashvili (GEO)
Singles - First Round
Court 7
14:00 - After Suitable Rest
[7] P. Herbert (FRA)/N. Mahut (FRA)
vs
[WC] S. Bolelli (ITA)/J. Sinner (ITA)
Doubles - First Round
After Suitable Rest
F. Auger-Aliassime (CAN)/H. Hurkacz (POL)
vs
[WC] R. Arneodo (MON)/H. Nys (MON)
Doubles - First Round
After Suitable Rest - TBF 4-5
[8] K. Krawietz (GER)/H. Tecau (ROU)
vs
[WC] P. Tsitsipas (GRE)/S. Tsitsipas (GRE)
Doubles - First Round
Court 13
11:00 - TBF 3-3
M. Melo (BRA)/J. Rojer (NED)
vs
[5] R. Ram (USA)/J. Salisbury (GBR)
Doubles - First Round
Followed by
A. de Minaur (AUS)/J. Peers (AUS)
vs
R. Klaasen (RSA)/B. McLachlan (JPN)
Doubles - First Round
After Suitable Rest
A. Mannarino (FRA)/B. Paire (FRA)
vs
[6] W. Koolhof (NED)/L. Kubot (POL)
Doubles - First Round
After Suitable Rest
S. Gille (BEL)/J. Vliegen (BEL)
vs
D. Evans (GBR)/N. Skupski (GBR)
Doubles - First Round
Court Rainier III
11:00
[6] A. Rublev (RUS)
vs
[Q] S. Caruso (ITA)
Singles - Second Round
Followed By
[1] N. Djokovic (SRB)
vs
J. Sinner (ITA)
Singles - Second Round
Followed By
[Q] F. Delbonis (ARG)
vs
[3] R. Nadal (ESP)
Singles - Second Round
Followed By
L. Sonego (ITA)
vs
[5] A. Zverev (GER)
Singles - Second Round
Court Des Princes
11:00
[15] F. Fognini (ITA)
vs
J. Thompson (AUS)
Singles - Second Round
Followed By
[7] D. Schwartzman (ARG)
vs
C. Ruud (NOR)
Singles - Second Round
Followed By
D. Evans (GBR)
vs
[13] H. Hurkacz (POL)
Singles - Second Round
Followed By - After Suitable Rest
F. Fognini (ITA)/D. Schwartzman (ARG)
vs
[6] W. Koolhof (NED)/L. Kubot (POL)
Doubles - Second Round
Court 2
11:00
[14] G. Dimitrov (BUL)
vs
J. Chardy (FRA)
Singles - Second Round
Followed by
[11] D. Goffin (BEL)
vs
[Q] M. Cecchinato (ITA)
Singles - Second Round
Followed by
T. Paul (USA)
vs
[9] R. Bautista Agut (ESP)
Singles - Second Round
Followed by - After Suitable Rest
K. Khachanov (RUS)/A. Rublev (RUS)
vs
[4] M. Granollers (ESP)/H. Zeballos (ARG)
Doubles - Second Round
Court 9
11:00
J. Millman (AUS)
vs
[16] C. Garin (CHI)
Singles - Second Round
Followed by
[Q] A. Popyrin (AUS)
vs
[WC] L. Pouille (FRA)
Singles - Second Round
Followed by
K. Khachanov (RUS)
vs
[12] P. Carreno Busta (ESP)
Singles - Second Round
Followed by
[7] P. Herbert (FRA)/N. Mahut (FRA)
vs
H. Kontinen (FIN)/E. Roger-Vasselin (FRA)
Doubles - Second Round
Court 11
13:00
F. Krajinovic (SRB)
vs
[LL] J. Londero (ARG)
Singles - Second Round
Not before 14:00
[WC] P. Tsitsipas (GRE)/S. Tsitsipas (GRE)
vs
C. Garin (CHI)/G. Pella (ARG)
Doubles - Second Round
Followed by
[Alt] A. Behar (URU)/G. Escobar (ECU)
vs
G. Dimitrov (BUL)/D. Goffin (BEL)
Doubles - First Round
Followed by
R. Klaasen (RSA)/B. McLachlan (JPN)
vs
[5] R. Ram (USA)/J. Salisbury (GBR)
Doubles - Second Round
Court Rainier III
11:00
[4] S. Tsitsipas (GRE)
vs
[16] C. Garin (CHI)
Singles - Third Round
Followed By
[1] N. Djokovic (SRB)
vs
D. Evans (GBR)
Singles - Third Round
Followed By
[14] G. Dimitrov (BUL)
vs
[3] R. Nadal (ESP)
Singles - Third Round
Followed By
[6] A. Rublev (RUS)
vs
[9] R. Bautista Agut (ESP)
Singles - Third Round
Court Des Princes
11:00
[WC] L. Pouille (FRA)
vs
A. Davidovich Fokina (ESP)
Singles - Third Round
Not before 13:00
[11] D. Goffin (BEL)
vs
[5] A. Zverev (GER)
Singles - Third Round
Followed By
[15] F. Fognini (ITA)
vs
F. Krajinovic (SRB)
Singles - Third Round
Followed By
C. Ruud (NOR)
vs
[12] P. Carreno Busta (ESP)
Singles - Third Round
Court 2
12:00
[1] J. Cabal (COL)/R. Farah (COL)
vs
F. Auger-Aliassime (CAN)/H. Hurkacz (POL)
Doubles - Second Round
TBA
[3] I. Dodig (CRO)/F. Polasek (SVK)
vs
D. Evans (GBR)/N. Skupski (GBR)
Doubles - Second Round
TBA
[Alt] A. Behar (URU)/G. Escobar (ECU)
vs
[2] N. Mektic (CRO)/M. Pavic (CRO)
Doubles - Second Round
Court Rainier III
11:00
[4] S. Tsitsipas (GRE)
vs
A. Davidovich Fokina (ESP)
Singles - Quarter-final
Followed By
D. Evans (GBR)
vs
[11] D. Goffin (BEL)
Singles - Quarter-final
Not before 14:00
C. Ruud (NOR)
vs
[15] F. Fognini (ITA)
Singles - Quarter-final
Followed By
[6] A. Rublev (RUS)
vs
[3] R. Nadal (ESP)
Singles - Quarter-final
Court Des Princes
11:00
C. Garin (CHI)/G. Pella (ARG)
vs
[4] M. Granollers (ESP)/H. Zeballos (ARG)
Doubles - Quarter-final
Followed By
[7] P. Herbert (FRA)/N. Mahut (FRA)
vs
[2] N. Mektic (CRO)/M. Pavic (CRO)
Doubles - Quarter-final
Followed By - After Suitable Rest
D. Evans (GBR)/N. Skupski (GBR)
vs
R. Klaasen (RSA)/B. McLachlan (JPN)
Doubles - Quarter-final
Followed By - After Suitable Rest
[1] J. Cabal (COL)/R. Farah (COL)
vs
F. Fognini (ITA)/D. Schwartzman (ARG)
Doubles - Quarter-final
Court Rainier III
11:30
[4] M. Granollers (ESP)/H. Zeballos (ARG)
vs
[2] N. Mektic (CRO)/M. Pavic (CRO)
Doubles - Semi-final
Not Before 13:30
D. Evans (GBR)
vs
[4] S. Tsitsipas (GRE)
Singles - Semi-final
Followed By
[6] A. Rublev (RUS)
vs
C. Ruud (NOR)
Singles - Semi-final
Followed By
[1] J. Cabal (COL)/R. Farah (COL)
vs
D. Evans (GBR)/N. Skupski (GBR)
Doubles - Semi-final
Court Rainier III
12:00
D. Evans (GBR)/N. Skupski (GBR)
vs
[2] N. Mektic (CRO)/M. Pavic (CRO)
Doubles - Final
Not Before 14:30
[4] S. Tsitsipas (GRE)
vs
[6] A. Rublev (RUS)
Singles - Final

Our partners